Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum

Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

Share | 

Pišite,.....

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Meriima
Roxy
Roxy

Female Broj postova : 4402
Naj winx: :
WinX rpg: : Layla, Roxy, Mirta, Piff, Digit i Amore
Reputacija: : 13
Registration date : 14.07.2008

PostajNaslov: Pišite,.....   čet pro 25, 2008 6:35 pm

Ako hoćete pišite vaše strašne e-mailove koje ste dobili ili nešto drugo.
Evo ja sam dobila malo prije ovaj e-mail:

"SI OVO OTVORIO/LA MORAS DA CITAS DALJE INACE CE TI SE DOGODITI ONO STO SE DOGODILO U SLJEDECOJ PRICI...............................................................................!!!!!
DA LI TI JE POZNATO OVO IME?????????? MARY (?????) NIJE? E PA SADA CES JE UPOZNATI!!!
MARY GOTHAM ZIVJELA JE U SJEVERNOJ DAKOTI SA MAJKOM....IMALA JE 16 GODINA I NEDAVNO JE PROSLAVILA SVOJ ZADNJI ROĐENDAN.......JEDNE VECERI KADA SE VRACALA KUCI BILO JE NEOBICNO MRACNO.....KADA JE USLA U KUCU,ZATEKLA JE PORUKU NA KOMPJUTERU......U NJOJ JE PISALO UPRAVO OVO...POMISLILA JE DA JE TA PORUKA SAMO ZEZANJE ALI SE ISPOSTAVILO DA NIJE....OBRISALA JE PORUKU I LEGLA DA SPAVA....PROBUDILA SE IZNENADA U TACNO 00:00 I OTISLA JE U KUHINJU...........TADA JE UGLEDALA OGROMNE MRLJE KRVI I STRAVICAN PRIZOR.!.!.!.! NIKO NIJE SAZNAO STA SE DESILO SA MARY ALI MOZEMO SAMO NAGAĐATI. NJEN SUSJED JE CUO MARYN VRISAK I USAO JE U KUCU....KADA JE DOSAO U KUHINJU...MARY NIJE BILO KAO NI KRVAVIH TRAGOVA....ALI POLICIJA JE NASLA SLIKU KRVAVE KUHINJE I MARY....AKO TE ZANIMA KAKO JE IZGLEDALA TA SLIKA,SAcEKAJ PONOC KADA CES SE PROBUDITI IZ SNA I TU SLIKU CES NACI NA KUHINNJSKOM STOLU.........CITAJ DALJE:
DESICE TI SE ISTO STO I MARY AKO OVO NE POSALJES NA 39 ADRESA...NA TEBI JE DA ODLUCIS O SVOJOJ SUDBINI I DA LI CES VJEROVATI U OVO ILI NE..........................................................................." affraid affraid affraid affraid

BRRRRRRRR! Plus, ja neznam ko je ova curica koja mi je poslala i odkud joj moj e-mail!
:confused:
Pišite, komentirajte,...

Frenkie <3
[Vrh] Go down
http://xat.com/LoveForPop
Musa.Bloom
Roxy
Roxy

Broj postova : 1242
Reputacija: : 0
Registration date : 13.12.2008

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   čet pro 25, 2008 6:38 pm

To sam i ja dobila,ali to netko izmisli priču i onda to šalje i govori da je istina

Moj blog posjetite ga!
http://www.winxgirls.bloger.hr/
http://www.winxpower.bloger.hr/
[Vrh] Go down
http://winxgirls.bloger.hr/
Meriima
Roxy
Roxy

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   čet pro 25, 2008 6:43 pm

ma znam,...
... ali je opet strašno i ja dobijam milijun nekih e-mailova u kojim piše nešto:
šalji na 38, ili šalji na 58 kontakta,...
ali ne skrećimo na OFF TOPIC

Frenkie <3
[Vrh] Go down
Tanny-chan
Tecna admin
Tecna admin

Female Broj postova : 5535
WinX rpg: : Musa, Tecna, Ajla, Jadranka, Marina, Wizgiz, Griselda
Reputacija: : 15
Registration date : 29.08.2008

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   čet pro 25, 2008 8:34 pm

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa grozno,strah me sad ako ja slučajno to dobijem šta ću

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 3008
Registration date : 01.09.2008

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:14 pm

Evo jedna moja priča!

Išla sam provesti praznike na selo kod svoje nažalost sada pokojne bake iz Hercegovine. Tada sam imala 16 godina. Svaku večer bi se nalazili, i baka bi nam pričala strašne priče (to zato što tu baš i nije bilo disca, hehe). Sve priče su bile poprilično strašne, ali jedne se sjećam najviše, jer sam je upravo i doživjela!
Ja nisam vjerovala u njene priče, znala sam da jest bilo nešto, ali da se to sve preuveličalo. Ispričala mi je priču... 300-tinjak metara od naselja nalazi se glavna cesta. Iz te glavne ceste ima puteljak, jako uzak no dovoljno širok da prođe automobil. Okolo toga nalazi se šuma. Tim puteljkom nitko nije išao, jer jednostavno taj puteljak ne vodi nigdje. Nešto kao slijepa ulica. Baka je rekla da od njene prijateljice nećakinja je išla u to selo. No umjesto da je skrenula na cestu za selo, ona je skrenula u taj puteljak. Vozila se sama u auto. U vožnji je nestao signal za radio. No nije joj bilo čudno to. Odjednom je iza auta ugledala svjetlost. Mislila je da je to nekakav automobil, no pogledala je bolje, i slika se izjasnila. Za njom je išla žena duge crne kose, i u dugoj crnoj haljini. Nije joj vidjela noge, tako da nije znala je li lebdi ili što već. Užasno se prestravila i naglo zakočila auto. Prikaza je nestala. Vidjela je da je kraj puteljka, odnosno da je pogriješila put do sela. Nije znala što će od sebe, i vozila je unazad sve do ceste. Nije vidjela tu ženu dok se vraćala unazad, no nije ni gledala jer ju nije htjela opet vidjet.
Ja i moja sestrična koja ima auto odlučile smo to provjerit. Vozile smo se znači tim puteljkom. Sve je bilo smireno, i već smo se pomislile vratit, no onda je radio prestao svirati. Povikala sam sestrični -Vraćaj se unazad!-
Ona se takvih stvari nije bojala i nasmiješila se i rekla - Kad smo već tu, idemo do kraja!
Ja sam zatvorila oči. Nekoliko sekunda smo se vozile, a ona je rekla - Ne otvaraj oči!
Ja ovako znatiželjna, otvorila oči, svjetlost se lako mogla zamijetit, bliještala je u očima. A onda kad se razjasnila crnokosa žena nas je pratila. Lupalo mi je srce kao ludo. A sestrična je odmah krenula unazad. No žena je nestala. Dvije noći ja i ona nismo spavale. Drugi nam nisu vjerovali, i sad znam kako je ljudima kojima ne vjeruju.
No treću noć sam zaspala. Pošto su mi već dva puta duhovi došli u san, došla mi je i ta žena. Govorila mi je svoju priču. Jasno se sjećam priče. Nisam vidjela njen lik koji mi to priča, već neke nejasne prizore, ma snove je ne moguće objasnit. I ona mi je rekla da je upravo na tom mjestu silovao i ubio njen rođak koji joj je ponudio prijevoz.
Samo me je moja majka razumjela i shvatila kad sam joj to pričala. Ona je vidovnjakinja i razumije se u to,a i sama je doživjela takve stvari. 100% sam sigurna da mi nećete vjerovati, no mene i ne briga, ja znam da se to dogodilo, i ne bi takvu stvar nikome poželjela!

By: MeRiMa_Pop.Queen
[Vrh] Go down
http://www.winxclub1.bloger.hr
Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:15 pm

evo vam jos jedna
Na jednom nemackom satelitskom programu sam gledala emisiju o neobicnim desavanjima (duhovi, reinkarnacija...) i jedna od tema je bila o jednom decaku koji je tvrdio da je u njegovom ormaru bilo cudoviste. Nocu nije smeo da spava. Roditelji mu nisu verovali, a ni brat ni sestra. Deca u skoli su ga zadirkivala zbog njegovog straha od ormara.
Jedno popodne grupa decaka, koji su bili drugovi njegovog brata, a i njegov brat, su resili da ga preplase. Hteli su da ga uvedu u ormar gde je cudoviste. U tom momentu je usla njegova starija sestra i prekinula to sto su oni hteli da urade. Medjutim, njegov brat je sam usao u taj ormar i rekao kako ce njega cudoviste da pojede. Usao je u ormar, vikao u pomoc. Drugi su mislili da se zeza. Potom, je u sobu usla i majka i pitala sta se dogadja, otvorila ormar, ali u ormaru nije bilo nikoga. Prijavili su nestanak sina policiji, a policija je rekla da ce sve uraditi kako bi nasli decaka, ali nikad nije nadjen.

[Vrh] Go down
Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:16 pm

evo jos jedna

-Jedna dewojka je imala dechka koji je imao strashnu sudbinu (cela porodica mu je misteriozno ubijena).Dewojka je chula prichu o 'Dami u ogledalu' koja kazhe-
'Ona dewojka koja uspe da u najmrachnijoj prostoriji pred ogledalom sacheka Damu i ne uplashi se,bitje najlepsha dewojka na swetu,a ako ne uspe,Dama tje je uzeti'
Narawno,dewojka je htela to da uradi ali nije smela sama.Uspela ja da nagowori swojeg dechka da to uradi sa njom,rekawshi mu da je to obichna igra.
I tako,zatworili su se u mrachno kupatilo bez prozora,i u potpunom mraku stali pred weliko ogledalo...
Dewojka je dugo gledala u ogledalo u kojem nije mogla wideti ni sopstweni odraz.Swe je bilo crno.Njen dechko i ona su se chwrsto drzhali za ruke.Odjednom,u ogledalu je pochela da se pojawljuje zastrashujutja bela haljina,isprljana krwlju.Zhena u ogledalu krila je lice izgrebanim rukama a crna duga kosa joj je padala preko ramena i ruku.Iznenada je sklonila ruke sa lica i dewojka je jako wrisnula.Swe je opet postalo crno...
Dechko je osetio da wishe ne drzhi njenu ruku.Doziwao je i plakao od straha ali nje nije bilo.Primetio je njen odraz u ogledalu.Okrenuo se,ali ona nije bila iz njega.Bila je u ogledalu.On je glasno wrisnuo,razbio ogledalo iz kojeg je potekla krw i krenuo napolje,ali wrata nisu mogla da se otwore!!!Pao je u neswest...
Kada se probudio,lezhao je u krwi.Pogledao je sebe i wideo da nije nigde ranjen-krw nije bila njegowa.Nishta nije osetjao,nije ga ni bilo briga.Ostao je sam na swetu...
Wrata su bila shirom otworena.Izashao je...
Po izlasku,uzeo je sliku njegowe dewojke i njega na kojoj su bili zagrljeni i na pozadini slike napisao neshto a onda se wratio u ono isto kupatilo,uzeo komad oshtrog stakla od razbijenog ogledala i isekao sebi wene...
Na pozadini slike je bilo nacrtano samo srce,koje je posle njegowe smrti postalo samo mrlja krwi...

ovo sam nasla

[Vrh] Go down
Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:16 pm

evo jos jedna i nju sam nasla
JEDNE VECERI JEDAN DECKO IZADJE U GRAD SAM,NA JEDNO PICE,I VIDI JEDNU DJEVOJKU U BIJELOJ HALJINI...ODLUCI DA JOJ PRIDJE...I TAKO SU SE ONI ZEZALI I PILI CRNO VINO,DOK ODJEDNOM ON IZNENADA GURNE CASU I VINO SE PROSPE PO NJENOJ HALJINI..ONA GA ZAMOLI DA JE POVEZE KUCI,I DA JE SACEKA ISPRED DOK SE PRESVUCE.TAKO I BUDE,ODVEZE ON NJU,I CEKAO POLA SATA..SAT,SAT IPO...I ODLUCI DA IPAK POZVONI I DA VIDI ZASTO NE SILAZI...VRATA MU OTVORI NEKI STARAC, I KADA ON ZAPITA ZA IME CURE,STARAC MU ZAPANJEN ODGOVORI DA JE TO IME NJEGOVE CERKE KOJA JE UMRLA JOS PROSLE GODINE..NARAVNO DECKO NIJE POVJEROVAO..STARAC MU POKAZE SLIKU.....BILA JE TO ONA..ALI MALI I DALJE NIJE VJEROVAO, I USPUT MU OBJASNI STA SE DOGODILO,DA JE NAIM EPROSUO VINO PO BIJELOJ HALJINI U KOJOJ JE BILA..
STARAC GA JE SAMO GLEDAO.....NJEGOVA KCER JE BILA SAHRANJENA U VJENCANICI KOJU JE KUPILA PRIJE SVOJE SMRTI,NADAJUCI SE USKORO VJENCANJU SA SVOJIM DECKOM KOJEG JE MNOGO VOLJELA....
NI OVO NIJE UVJERILO MOMKA,KOJI JE ZATRAZIO EKSHUMACIJU...
KAD SU OTVORILI GROB...NA NJENOJ HALJINI BILA JE VELIKA CRVENA MRLJA......

i ovi sam nasla

UKLETI AUTO

Ukleti automobil o kome je ovde rijec je ford iz 1967. godine,koji je krstario americkim cestama sedamdestih godina.Ova prica je bila inspiracija mnogim filmovima i romanima,a ja znam samo za film "Auto".Sve pocinje na cesti broj 666, koja je bila 6 dio ceste 66,pa je dobila taj nepopularni naziv.
Iako je ova cesta vezana za nekoliko cudnih nesreca,ukleti Ford se pominje 1971. godine u lokalnim novinama Kortez Bjugla i to o nepoznatom napadacu koji je svojim fordom izazvao nesrecu na cesti a zatim nestao.U nesreci je poginulo cak 5-toro ljudi,a po prici ocevidaca i prezivjelih govori o tome da se je pojavio misteriozni automobil bez tablica,a onda je taj automobil skrenuo u suprotnoj traci i tako izazvao da kamion koji je isao prema njemu skrene i udari u punoj brzini tri automobila sa suprotne trake.Policija je uskoro obavjestena,ali niko nije mogao da nadje misteriozni auto.
Slijedeci slucaj se desava nekoliko mjesecei kasnije kada su svi zaboravili za slucaj.Na benziskoj stanici i kamionskom odmoristu (motelu) u blizini Grastin Roka, u Arizoni dešava se naizgled nesto veoma cudno.Naime djevojka ulazi u odmoristu sva uplakana tvrdeci da je vidjela duha.Vlasnik motela Dzejms Kalika je smiruje i ona mu prica uzasnu pricu...Na nekoliko kilometara od odmorista stopirala je crni Ford,ali su stakla bila zamagljena tako da nije vidjela vozaca.Bas kada je pomislila da ce auto otici,ali su se vrata otvorila i djevojka je usla.Izmedju devojke i vozaca je postojalo staklo crno i neprovidivo.Djevojka je zamolila vozača da je odveze na mjesto gdje se sad nalazi.Voznja je protekla u tisini i kad su stigli blizu odmorista rekla je da tu stane i kola su stala. djevojka je pokusala da izadje ali nije mogla vrata su bila zakljucana pokušala je ponovno ali bez uspjeha.Izmedju nje i vozaca se je konacno otvorilo staklo,a tamo je sjedio sijedi covjek kratko podsisane kose.Djevojka ga je zamolila da otvori vrata,ali bez uspjeha.Najzad,sada je djevojka bila vec uznemirena,da ne pominjem koliko je sada osjecala jezu.Pruzila je ruku prema vozacevom ramenu i vozac je okrenuo glavu.Tada je djevojka ugledala pravi horor mladiceve oci su izgledale veoma cudno,umjesto beonjace i zjenica,mladiceve oci su bile potpuno crne,kao dva klikera, a koza mu je u licu bila bijela skoro kao brasno.
Djevojka je pocela da vristi,a vrata su se otvorila i djevojka je izletjela iz kola i otrcala u odmaraliste...Jedan od posjetilaca te veceri je bio lokalni serif koji je u glavi sakupio 2 i 2 i shvatio da je toj onaj isti auto koji je prije nekoliko mjeseci izazvao nesrecu.Serif je usao u svoj auto i krenuo u pravcu koji je djevojka opisala.Slijedeceg jutra je serif pronadjen mrtav,a njegov auto smrskan.Posljedica je bila zakucavanje u drvo.ehhh
Slijedece nedjelje se desavaju cudni slucajevi u kome je bio zapazen crni ford.Kao sto su prometne nesrece,pregazeni pjesaci,cak se je jednom zaletio u stand sa hrenovkama usmrtivsi prodavca.Slucaj je došao cak do FBI.Teror misterioznog automobila ili Paklena kolica kako su ga lokalni mjestani prozvali traje 6 mjeseci.
Jedan od najpoznatijih slucaja je bio kada je auto punom brzinom uletio kroz prozor jednog restorana ruseci sve pred sobom sve do kuhinje.Uskoro je u zgradi izbio pozar i cijela je zgrada izgorjela do temelja,a auto se izvukao i nastavio put kao da nije nista bilo...
I onda jedne noci agenti koji su radili na slučaju "Paklena kolica" saznaju sudeci po tablicama da je auto van uporabe i da je prije toga pripadao mafijaskoj obitelji Vedrone,koji je u njemu izvrsavao neke od najuzasnijih egzekucija svojih suparnika.Godinama je sluzio samo za to,a onda ga je jednostavno ostavio na groblju automobila da trune.Ali kako su agenti saznali auto je jedne noci jednostavno nestao da bi zapoceo svoj krvavi pohod.Posto su ovo otkrili agenti odlaze do groblja i tamo ga zaticu kako se vraca sa svog paklenog puta.U izvjestaju je pisalo da je auto jednostavno prestao da radi.Kada su agenti prisli kolima unutra nije bilo nikoga,ni vozaca ni bilo koga drugog,ali odjednom je auto proradio i poceo da juri agente. poslije nekoliko minuta jurnjave,jedan od agenata uspjeva da aktivira magnetnu kuku i podigao je auto i bacio je u masinu za mrvljenje,koja ga je smrvila.
Strucnjaci koji se bave ovim poslom tvrde da je auto postao uklet zato sto su se u njemu godinama desavale uzasne stvari.I da je onaj vozac kojeg je djevojka vidjela vjerojatno samo nesmirena dusa jedne od zrtava mafijaske obitelji Vedrone...

[Vrh] Go down
Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:19 pm

GILLES GARNIER
Spodoba pod ovim imenom svojevoljno je priznala ubojstvo dva dječaka od nebrojeno nađenih tjelešaca u području Dole, u ljeto 1573. godine.
Djelomično raspadnuta trupla djece su se počela pojavljivati u tom području, a mnogi seljani su prijavili viđenja stvorenja sličnog vuku s Garnierovim licem. U studenom te godine izdana je dozvola seljanima da pronađu i ubiju tu zvijer. Skupina seljaka slijedila je užasnute krike djevojčice u kombinaciji s zvukovima zvijeri iz šume. Pronašli su je, iznad nje se još nalazilo to stvorenje, zadajući joj teške rane, no opazivši masu koja im se približavala, vukodlak je pobjegao.
Nekoliko dana kasnije kada je nestao 10ogodišnji dječak u blizini Garnierove kuće, on i njegova žena su uhićeni. Na suđenju je Garnier priznao nekoliko ubojstava, kao i činjenicu da je on u biti vukodlak. Čak je priznao da je kući odnio ostatke jednog od tijela koje su on i njegova žena pojeli. 1574 godine oboje su spaljeni.

[Vrh] Go down
Aldina_-_.D.L._-_fan
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:24 pm

Moderni" duh

Duhovi nisu oduvijek bili «popularni», iako postoje u najranijim povijesnim zapisima i kulturama, cijeli taj boom ghost huntera potaknut je jednim događajem iz tek 19. stoljeća.

1848. godine u državi New York u kući John Fox-a počele su se događati čudne stvari. U biti Johnova obitelj nije prva koja je svjedočila tim čudnim događajima, pričalo se da su i ljudi koji su tu živjeli prije također doživljavala neke neobične stvari. Događalo se nešto šta je danas česta pojava u mnogim domovima, čudni zvukovi i škripanja po noći koji su budili i plašili cijelu obitelj. Taj se obrazac ponavljao iz noći u noć, dok njihova najmlađa kći Kate nije to «nešto» nazvala «gospodin Splitfood». Kate je pljeskala dlanovima, a «gospodin Splitfood» joj je odgovarao kucanjem u istim obrascima kao njeno pljeskanje. Vijest o duhu se brzo proširila i ljudi su dolazilo kod Fox-ovih postavljajući duhu pitanja na koje je mogao odgovoriti kucanjem. Uskoro su uspostavili i cijeli sustav šifri te je «duh» ispričao svoju priču. - On je bio stanar te kuće, te je ubijen i zakopan u podrumu. I doista, nakon istraživanja, u temeljima kuće su pronađene kosti čovjeka.

Kako su se čudni događaji nastavili prvobitna znatiželja ljudi pretvorila se u strah, a cijela obitelj postala je senzacija. Uspostavljeno je da se kucanje javlja samo u prisutnosti djevojčica. Održavane su i seanse na kojima je dolazilo do pomicanja manjih stvari samih od sebe, te do levitacije stola.

Naravno skeptici su pokušavali dokazati da se radi o prevari, pretpostavili su da djevojčice same proizvode zvukove kucanja, no pomicanje i levitacija predmeta nikad nije objašnjena.

Pitanje i dalje ostaje otvoreno da li se tu radi doista o paranormalnom slučaju, te se tada konkretno može govorit o poltergeistu («bučnom duhu») ili je sve samo jako dobra prevara, no taj konkretan slučaj pokrenuo je masovni spiritizam, vjerovanje i istraživanja duhova.

Naime jednoj od kćeri obitelji koja je stanovala u toj kućici jedna noć ostavila je mnogo pitanja i otkrila jedan novi strah. Usred noći se bila probudila i u svojoj sobi ugledala sjenu, obris nekoga kako stoji u sobi. Ne na način kako bi stajala njena majka ili drugi član obitelji kad bi ušao u sobu, taj obris je stajao u njenoj sobi usred noći, kao da nema nikakvog drugog posla. Noć je doba kada svi strahovi uzavru na najmanji poticaj, a prvi nagon joj je, kao što bi vjerojatno bio svakom u tom trenutku – sakriti se ispod pokrivača i uvjeriti sebe kako je to samo produkt njene mašte, te se nekako ponovo uspavat. I događaj bi ujutro vjerojatno zaboravila, da nije našla na neugodno iznenađenje. Njena dugačka plava kosa bila je odrezana, a vlasi spletene u pletenicu te stavljene ispod jastuka.

Kćer nije mjesečarka te mogućnost da si je sama odrezala kosu i tamo je postavila otpada. Ukućani su vijest dočekali u čudu i jezi – naime u kuću nije provaljeno, a nitko od njih nije ni mentalni bolesnik, ni mjesečar da bi u ovoj situaciji našli logično rješenje. Rješenje su potražili u informaciji o prethodnim stanarima. U toj kući je stanarka prije njih umrla. Nisam upoznata da li se radi o prirodnoj smrti, niti o samoj stanarki, no kćer koja je doživjela to neugodno iskustvo posve je uvjerena da je obris koji je vidjela te noći bio obris te prethodne stanarke.

Nasreću nikakvih dodatnih aktivnosti nije bilo poslije tog incidenta. Ukoliko je prethodni vlasnik život zapečatio u svom domu – promislite dvaput prije nego kupite takvu nekretninu – ne želite se valjda buditi uz neugodna iznenađenja poput ovog ili ne-daj-bože nečeg mnogo intenzivnijeg i sadistički nastrojenog?

I duhovi mogu pisati

Mt. Washington je brežuljkasti predio, kvart, s ulicama drvoreda i kuća s prelaska 19-og na 20-to stoljeće, udaljeno tek nekoliko minuta od centra Los Angelesa. Jedinstveno mjesto za John Matkowskog, koji je našao malu kolibu s početka 20. stoljeća u ulici ironičnog naziva «Future Street».
Tamo se preselio 1985. godine, i od početka svog života u kući, čuo je čudne zvukove, ali kuća je bila stara, te je pretpostavio da su za to krivi stari podovi, cijevi i zidovi. Ponekad bi navečer osjećao «žmarce» duž svog vrata i ruku, no i tu je krivca našao u starosti kuće, koja je vjerojatno uzrok propuha koji je vrlo lako mogao uzrokovati te simptome.

Tog je mišljenja bio sve do 1990. godine kada su zvukovi i osjećaji postali intezivniji. John je počeo osjećati prisutnost, ponekad bi krajičkom oka vidio sjenu koja bi nestala čim bi okrenu glavu i direktno pogledao prema njoj. Ponekad bi se čuli vrlo jaki udarci u sobi do, no kad bi John otišao vidjeti o čemu se radi, ne bi naišao na ništa neobično. Priča kako bi osjećao po rukama nešto poput opekotina od sunca, te je tako znao da se nešto nalazi u njegovoj prisutnosti. Nije on bio jedini, i prijatelji bi prilikom posjeta osjećali neku prisutnost.

Kako je njegova koliba bilo omiljeno mjesto prijateljskom roštiljanju, jednog ljetnog popodneva, John je, u društvu svoje ekipe, ponovo osjetio poznat osjećaj pečenja po rukama, a zdjela za salatu je bez ikakvog razloga eksplodirala i razletjela se u tisuću komadića. Događaj je bio u najmanju ruku neobičan te je John kontaktirao proizvođače te zdjele da sazna postoji li kakva okolnost pri kojoj bi zdjela mogla tako eksplodirati. Proizvođači su bili zatečeni i u čudu više negoli sam John.

Nedugo nakon tog događaja John Matkowsky je iznajmio svoju kolibu prijatelju John Huckertu. Huckert je kao i Matkowsky gotovo odmah čuo čudne zvukove, čudne sjene su se «vukle» po podu kuće i zidovima dnevnog boravka. I naravno i on je osjetio prisutnost.

«Čitao sam nešto za stolom, i u jednom trenutku sam osjetio da je netko došao iza mene i stavio mi ruku na rame. Naravno, kad sam se okrenuo, u prostoriji nije bilo nikoga. Adrenalin mi je skočio i sve me to činilo nervoznim. Nisam znao što je to točno bilo, no isključivši sve mogućnosti na kraju nije ostalo ništa što je moglo prouzrokovat taj osjećaj»

Dva John-a su istovremeno bila preplašena i zaintrigirana za tu pojavu. Činilo se kao pojava nije imala namjeru ih ozlijediti, nego samo ih učiniti svjesnim njene prisutnosti. Što su više bili otvoreni mogućnosti da se u tom slučaju radi o duhu, to se pojava više i češće pojavljivala. Huckert je tvrdio da je čak i vidio duha u njegovoj «ljudskoj formi» kao starijeg čovjeka koji stoji pokraj njihovog kauča, i kad je trepnuo starca više nije bilo.

Jedini dokazi da se tu radi o duhu bili su čudni zvukovi, čudne sjene i osjećaji, tako da sve to moglo vrlo lako pripisati nekoj psihičkoj bolesti ili čak umoru. No preokret se dogodio kada je Huckert na Božić 1991. godine od svog oca na dar dobio fotoaparat Polariod. (znate onaj fotoaparat koji odmah nakon slikanja razvija slike).

Kada se vratio u Los Angeles uslikao je par slika po kući da pokaže Matkowskom kako fotoaparat radi. Sve su slike bilo posve normalne, bez ikakve nepodudarnosti. Sve do ožujka sljedeće godine kada je Huckert osjetio poznate žmarce po vratu koje je upućivalo da se duh nalazio blizu.

Iz nikakvog posebnog razloga uzeo je fotoaparat i uslikao sobu. Tada su se vrata kupaonice otvorila sama od sebe. Slikao je vrata, i na slici dobio čudni obris koji je bio i strašan i smiješan u isto vrijeme. U početku su mislili da nešto nije u redu s filmom, no kad su kupili novi i ponovili slikanje, duh se i dalje pojavljivao na fotografijama u bilo koje doba dana i noći. Slike su naravno odnijeli nekom poznaniku u laboratorij za profesionalnu fotografiju, koji nikako nije mogao ustanoviti kako se ta pojava mogla naći na fotografijama, proučili su i sam fotoaparat, no on je radio sasvim regularno.

Ljudi su naravno bili skeptični. Kada je Ross Harpold došao u kuću na njihovu zabavu pogledao je fotografije i podsmjehujući se upitao je Huckerta da li se duh nalazi sad među njima. Na što je Huckert odgovorio da ne zna. Ross je uzeo fotoaparat, upitao «Je si li tu?» i okinuo sliku. Kako se slika razvijala, na njoj su se polako počela nazirati slova. Pisalo je «YES».
Matkowsky je upitao «Kako se zoveš?» i okinuo sliku. Jasno se na slici nazirala riječ «WRIGHT». Nastavili su s pitanjima. «Je si li ti dobar ili zao duh?» Odgovor je bio «FRIEND»

U sljedećih nekoliko mjeseci Matkowsky i Huckert su napravili stotinjak fotografija na kojima su se pojavile riječi. Uglavnom su odgovori bili na engleskom, ponekad na latinskom, no uvijek su davale konkretan odgovor na direktno pitanje.
«Gdje ideš kada nisi ovdje?» Odgovor je bio: «Flux»
«Tko je bio Wright?» Ovaj put odgovor je bio na latinskom: «Et alia corpus delicti," što znači – među ostalim žrtva ubojstva.

Započela su istraživanja u kući Matkowskog i Heckerta. Istraživački tim je nakon nekoliko sati fotografiranja dobio prve rezultate.

«Jesu većina duhova dobri ili loši?» Kako se slika razvijala pojavila se i poruka. «THERE ARE NUMEROUS REMEDIAL LEMURS» Poruka koja se na prvi pogled čini kao «šala duha», no u latinskom riječniku Hackert je pronašao da su lemuri u startorimskoj kulturi bili duhovi mrtvih koji hodaju noću.
Pitanja su se i dalje postavljala i odgovori su dolazili sa svakom razvijenom slikom sve do pitanja «Wright, hoćeš li ovdje biti još dugo vremena?» Duh je odgovorio: «SED HAEC PRIUS FUERE» što znači: ovo sve je sada gotovo. I to je bila zadnja poruka na slici.

Oko 3:15 ujutro, 14. studenog 1974. godine dvadeset dvogodišnji Ronald DeFeo ustao se iz kreveta i uzeo svoju 35 mm pušku i izašao iz TV sobe. Ronaldovi roditelji, dvije sestre i dva brata su pogubljeni te noći, svaki od njih pogođen u glavu straga. Nakon nekoliko dana Ronald je priznao ubojstva iako je kasnije tvrdio da je policija priznanje iz njega izvukla batinama.
Na saslušanju 22. studenog 1975. godine Ronaldov odvjetnik uložio je žalbu braneći svoga klijenta ludilom.
Žalba je odbijena i Ronald je osuđen za 6 ubojstava 2. stupnja te kaznom po 25 godina za svako ubojstvo (150.godina ukupno). Danas se nalazi u strogo čuvanom zatvoru u Danemorra-i. Ronald DeFeo i dalje tvrdi da je čuo glasove koji su ga proganjali neko vrijeme dok je bio u kući te da je bio opsjednut. Govorili su mu "Pobij ih, pobij ih sve!". Svemu je bila kriva nadnaravna sila koja se tamo nastanila. Usprkos odluci porote doista postoji nekoliko pitanja u DeFeo slučaju na koja još ni danas nema odgovora, samo nagađanja. Tako npr. Puška kalibra 35mm pri pucnju proizvodi veliku buku. Kako to da se ni jedan od šest članova obitelji nije probudio pri prvom pucnju, te kako to da se ni jedan od njih nije borio nego su umrli pogubljeni s leđa u krevetu dok su spavali? Zatim ubojstvo se dogodilo u 3:15 ujutro, po zimi. Ostale kuće su na malom razmaku od one u kojoj je živjela DeFeo obitelj. Nitko od susjeda nije čuo pucnjeve iako je puška opalila šest puta.

George i Kathy Lutz znali su nešto malo o DeFeo pokolju, samo da je mladić pobio cijelu svoju obitelj, kada su odlučili kupiti kuću. To im nije smetalo pri kupnji. "Agentica zapravo nas nije smatrala za ozbiljne kupce," Prisjeća se Kathy. "Mislim da joj je samo dosadilo prekapati razna mjesta jer nisu imala sve što smo mi zahtijevali. Stoga je odlučila pokazati nam nešto što je smatrala da je izvan našeg dohvata. Potpuno se iznenadila kada smo joj rekli da ćemo uzeti kuću."
Kuća je bila odmah uz vodu zajedno s malim molom, garažom i bazenom. Bila je dovoljno velika i za Georgov ured, ali bila je nešto skuplja nego što su namjeravali potrošiti. Ukratko bila je kao savršena za njih, za podizanje obitelji.
18. prosinca 1975. godine, nešto više od godinu dana od kako se je dogodio pokolj u kući George, Kathy, njihova djeca te pas Harry uselili su se u kuću.
Dan nakon useljenja obitelj Lutz pozvala je velečasnog Mancusso da blagoslovi kuću. No kada je velečasni započeo ceremoniju nevidljiva sila napala ga je, a kroz kuću je navodno odjeknuo užasan glas govoreći im "Izlazite!". Kasnije stručnjaci za parapsihologiju zaključili su da je blagoslovljene kuće izazvalo zlo, probudilo ga te započelo lančanu reakciju događaja koje će utjecati na Lutzove još godinama. Usprkos paranormalnoj pojavi, velečasni je dovršio ceremoniju te otišao iz kuće. Kasnije u samostanu velečasni je bio napadnut drugi put od nevidljive sile, ovaj put puno jače. Završio je s teškim ozljedama i borio se za život nekoliko dana u bolnici. Iako je bio teško ozljeđen čim je došao k svijesti pokušao je kontaktirati Kathy i Georga te ih upozoriti. Želio im je reći da odmah napuste kuću. Stalno ih je pokušavao kontaktirati telefonom no svaki put kada bi se linija uspostavila i kada bi počelo "pozivati" nešto se dogodilo i linija se prekinula. U međuvremenu čudne stvari događale su se i Lutzevima. Polagano ih je kvarila demonska sila. Bilo je poput neke noćne more. Čak i danas Lutzovi imaju problem odvojiti ono što se je zbilja dogodilo od onoga što se događalo samo u njihovim umovima. Nakon prvih 36 sati George je počeo osjećati da nešto nije uredu.
"Prije Amityvilla ne sjećam se da sam se ikada jako uplašio", kaže George. Jednostavno nisam takav tip osobe koji bi odmah skočio kada bi nešto zašuškalo u mraku. Ali napad na mene započeo je tako čudno da tek kada smo otišli iz kuće i kada smo se počeli prisjećati događaja shvatio sam da sam zapravo bio napadnut."
"Jednostavno se nisam mogao zagrijati.", prisjeća se danas.
Počeo je provoditi sve više vremena uz veliki, otvoreni kamin u dnevnoj sobi, odvajajući se od vatre jedino da bi nacijepao još drva ili da provjeri termostat koji je konstantno očitavao svega 8 stupnjeva u sobi.
(Istraživači paranormalnoga nazivaju ovo manifestacijom psihičke hladnoće- sposobnost duha da iscrpi temperaturu iz žrtve ili iz sobe. Ta energija, koja prouzrokuje hladna mjesta u prostoriji, je pretvorena u negativnu energiju koja se okreće protiv žrtve od koje je uzeta.)
Kathy je također nešto osjećala. Iako su George i ona bili u braku kratko vrijeme bila je sigurna kako dobro razumije svoga supruga. Sada joj se činilo kao da se mijenja na gore.
"Čak noćima kada bi se uspio odvojiti od kamina te kada je došao spavati u krevet uvijek bi se budio oko 3:15 ujutro, obukao se te izišao van šećući okolo po snijegu do mola. George je bio uredna i čista osoba no najednom je počeo zaboravljati čak i na osobnu higijenu. Kamin mu je postala opsesija."
Sljedećih 28 dana Lutzevi su prolazili kroz svoj osobni pakao.
George se nastavio buditi svako jutro u 3:15, točno vrijeme kada je DeFeo pobio svoju obitelj, sa snovima i vizijama njihovih smrti, na tisuće muha skupljalo bi se u sobi. Voda u WC-u koji se je nalazio na katu pocrnila je poput tinte, namještaj i stvari bile su bacane s jednog kraja sobe na drugi. Mala Amy sprijateljila se s nevidljivom jedinkom koju je zvala Jodie, a njihovom sinu Gregu prozor je zdrobio prste no kasnije su rane nestale. Čak se i pas počeo mijenjati, režao je i lajao na sve te se skrivao po kući.
15. Siječnja, samo 28 dana nakon useljenja, Lutzevi su pograbili nešto odjeće te pobjegli u strahu. Za sobom su ostavili vrijednost veću od 40 000 $, automobil, antikvitete, čamac, odjeću, igračke…

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 3:56 pm

Našao sam se danas s jednom staaarom
frendicom (i odmah disklejmer da se ne bi naljutila: nije frendica
stara, već je stara frendica ;-). Ćakula je bila izrazito ugodna i taj
sastanak jednom godišnje Zvonu Radikalnog uvijek temeljito oraspoloži.
Popriča se malo o poslu, malo o starim danima, malo je podbadam kad će
više ta dječica (a što ćeš kad je teško pomiriti karijeru u IT security
konzultantskoj industriji s porodiljnim dopustom :-) i kao što sam
rek'o good feelings all around :-)
Ali, kako život nikada nije ocrtan u posve ružičastim tonovima, tako
je i ovaj razgovor otkrio i neke ne-tako-lijepe strane života. I to
života u našoj lijepoj Republici Hrvatskoj. Tri priče što slijede nisu
Esopove bajke, iako bi se nekome iz normalne i uređene države mogle
učiniti upravo takvima, već crna realnost hrvatskog zdravstvenog
sustava.
Prva priča je o njenom frendu Tomi koji je prije par godina doživio
tešku prometnu nesreću nakon koje je bio u komi duže vrijeme (mislim
barem godinu dana ako ne i duže). Ipak, Tomo se iz te kome probudio i
to je mogao biti početak priče sa sretnim završetkom. Tako dugotrajan
boravak u komi naravno nosi svoje probleme, pogotovo vezano uz
psihičke/psihološke promjene povezane s prilagodbom mozga na
pretrpljene ozljede, i u takvoj situaciji bi se očekivao maksimalni
angažman zdravstvenog osoblja.
Alas, nije ispalo tako.
Jer u cijeloj toj priči oko povratka u normalan život, Tomo je morao
pretrpjeti da mu liječnici ponovno lome i namještaju nogu, sa svim
posljedicama koje oporavak od takve operacije nosi za nekoga ko se
probudio iz kome !
A zašto su to morali raditi ?
Pa zato da bi čovjek mogao hodati - jer su prvi put (dakle prije par
godina, kad se desila prometna nesreća) obavili šlampav posao !
A zašto su obavili šlampav posao ?
„Ma pusti ga, vidiš da je u komi i da nema šanse da se probudi, ajmo
mi to skrpati na brzinu, tekma je na televiziji“. Ako će me neki
ljubitelj doktorske profesije u Hrvata optužiti da sam previše
satiričan, neka. Mislim da to imam pravo biti. Nek' pođu pitati Tomu
što o tome misli.
Druga priča je pak o majci jedne naše poznanice iz studentskih dana
kojoj su nedavno otkrili uznapredovali rak dojke. Na prvi pogled, nema
tu „priče“ jer rak dojke je pošast koja će stariju populaciju hrvatskih
žena tek poharati. I moja majka je nedavno bila na operaciji na kojoj
su joj izvadili maligni tumor, ali je srećom otkriven u ranoj fazi pa
izgleda da će se cijela stvar riješiti „samo“ zračenjem, bez potrebe za
kemoterpijom.
Ali ova priča JEST strašna zato što je majka naše poznanice BILA na
pregledu prije TRI godine. Kojem je tada rezultat bio negativan
(odnosno, sve je bilo „u redu“). Ali kad joj je nedavno otkriven rak
dojke, sjetila se tih starih nalaza i odnijela ih svojem doktoru. A
ovaj je, čim ih je pogledao rekao: „Da, tu imate tumor, tri centimetra
...“
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prije tri godine !!!!!!!
TRI GODINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sad ću Vam, cijenjeni čitatelji nešto reći, i to ću Vam reći pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću.
BEJZBOL PALICA !!!
Mogu se doktori izvlačiti na „i mi smo ljudi, a ljudi griješe“, mogu
nalaziti sto iljada razloga zašto je eto došlo do takve nesretne
„pogreške“ i opravdavati svoju traljavost, lijenost i
jebe-mi-se-za-pacijente stav ...
Sve to oni mogu. Mogu se i sakriti iza „zakona“, iako smo nedavno
vidjeli da se i tu polako pokazuju pukotine u „oklopu“ (slučaj
Maškarin).
Al' od bejzbol palice nema bježanja !!
Ti meni svojom traljavošću ubiješ majku, ja tebi bejzbol palicom
polomim sve kosti. Uz privremenu neuračunljivost (a dok sam pisao
gornje uskličnike nisam bio daleko od tog stanja !), možda se izvučem i
bez zatvora.
Uvjetno tri godine uz malo viđanja psihijatra (prva liga, Zvone
Radikalni uvik voli popričati s pametnim ljudima, a ako ćemo vjerovati
američkim filmovima ;-), psihijatri su uglavnom pametni).
Kozmička pravda je vraćena u ravnotežu iako nitko neće u zatvor.
Ali priči tu nije kraj. Završni tour 'd force je nastupio kad se
spomenuta gospođa išla žaliti u bolnicu u kojoj je provela te pretrage
prije tri godine. Kako je to završilo ? ODUZELI SU JOJ NALAZE !!!
To mi je bilo teško povjerovati, ali prijateljica mi je logično
objasnila: „Kad ti dijagnosticiraju terminalnu fazu raka, nekako ti
nije najvažnije naganjati se s bolnicom“.
Kažem Vam ja, bejzbol palica je jedino rješenje.
A ako na sve ovo kažete: „A jesi (pre)radikalan Zvone Radikalni“, čekajte malo, nisam ja još završio.
Jer ima i treća priča, priča o majci prijateljičinog supruga. Koja
je prije par godina imala problema s gušenjem i gubljenjem daha preko
noći. Doktori su dijagnosticirali „napadaje panike“, iako je život
(tada) za tu gospođu bio sasvim u ružičastim bojama – nikakve panike ni
na deset milja.
I opet na prvi pogled nikakve priče tu nema. Do trenutka kad je toj
gospođi prije par mjeseci dijagnosticiran rak pluća u terminalnoj fazi.
Određena varijanta koja pogađa nepušače (bad luck, što drugo reći).
Hm, pluća, gušenje i problemi s disanjem – ima li to neke veze ?
Naravno da ima, jer napadi gušenja po noći su upravo indikacija za tu vrstu raka pluća !
Ipak, ovdje neće biti bejzbol palica jer bi se, barem po mom dojmu,
opisana situacija mogla svrstati u „liječničku pogrešku“ (kažem, po mom
dojmu a čitatelji s boljim poznavanjem medicinske struke će me
ispraviti ako griješim).
Ali zato ima tour 'd force. Jer tijekom te priče oko problema s
gušenjem po noći, gospođi su propisali hormonalnu terapiju (estrogen),
djelomično i zbog ulaska u menopauzu.
And guess what ?
Estrogen direktno poboljšava napredovanje te vrste raka pluća. Bad luck na kvadrat :-((((
Imam li što pametnoga reći za kraj ? Da li stvarno mislim da je
bejzbol palica „rješenje“ ? Naravno da ne. Ali bih stvarno volio znati
kako je moguće da mi tako stoički trpimo sadašnje stanje ?
Recite Vi meni – kako je to moguće ? I dokle ?
A ja se nakon pisanja ovog posta definitivno moram malo smiriti ...

nasao neznamni sta sam kopirao pa ako nadjete nesto intimno nisam ja kruiv
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 4:01 pm

U Beogradu cula devojka da ima vradzbina koja
pokazuje kako ce izgledati vas muz. Otisla kod jedne stare bake i
pitala je za tu vradzbinu. Rekla joj baka kao se vraca ta vradzina ali
joj nije rekla negativnu stranu!!!
Otisle devojka kuci srecna. Ponoc
i ona pali 4 scece ,po 2 sa leve i desne strane ogledala. Uzela cesalj
i pocela laganim pokretima da ispravlja kosu. izgovarala je vradzbinu
usput cesljajuci se. Nakon nekoliko sekundi u ogledalu pocinje da se
stvara jarko zuta boja i silueta Tela u odelu sa sesirom okrenuta
ledjima. Zapanjena devojka je nastavila da se ceslja polagano
usporavajuci izgovaranje vradzbine . Silueta je pocela da joj se
okrece! Nastavila je sa izgovaranjem ali prestala da se ceslja od
zapanjenosi i iscekivanja lika, u tom trenutku svece se gase i u
ogledalu se pjavljuje lik djavola i ruka izlece iz ogledala koja joj
ostavlja trajne duboke oziljke na levoj strani lica i odnosi joj razum.
Nikada je vise nisu videli van njene sobe u kojoj i dalje gleda
otvorenih usta u ogledalo!!!!!

bit ce to tessssssssko procitati stvarno ali vredi zato sto mozda je nesto i istina
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 4:01 pm

bio jednom jedan posxtar i on je oswojio nagradnu igru “krstarenje za 1
osobu” ...ukrcawajuci se wideo je jednom musxkarca koji je bio bled i
sa krrrrwawim ochima ! ushao je u swoju kabinu i raskomotio
se..odjednom je ushao onaj jeziwi chowek,nabacio zlogan osmex i rekao
da obawezno dodje na weceru,bice iznanadjenje !!!ukriwio je glawu i
izashao...kada je poshtar stigao na weceru wideo je da su swi
mrrrtwi..UBIJENI...samo je bila jedna dewojcica koja mu je
rekla.."cudowishte..na owom brodu...” i odjednom skocila preko
palube..kada se okrenuo wideo je onog choweka koji je rekao “ja uwek
odrzawam swoja obecanja..."cowek se nekako izwukao i posle nekoliko god
saznao da je taj chowek poginuo pre 13 godina u istom danu na istom
mestu..u brodolomu..poshtar i dan danas ide na terapije jer josh uwek
nemoze da preewazidje traumu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 4:02 pm

bila jedna patka i ona mislila da je najlepsha i za slavu je zakolju i pojedu a ona to nije znala
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 4:03 pm

evo i jedne moje price...mozda nije toliko strasna...ali dogodilo se...

jedne
veceri zene se vracala sa posla, kolima, i usput videle jednu devojku
kako stopira i place, a nakon dva dana ja sam istim tim putem prolazila
sa drustvom, kolima, bilo je od prilike isto vreme kada su i te zene tu
devojku videli tj oko pola11, 11. I videli smo decka, na drugoj strani
ulice kako stopira i place...

na tom su putu mnogo njih poginuli....mozda su i njih 2 bili cak jedni od tih, mozda su i zajedno izgubili zivote...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 10:52 pm

Musa-Aldina je napisao/la:
Evo jedna moja priča!

Išla sam provesti praznike na selo kod svoje nažalost sada pokojne bake iz Hercegovine. Tada sam imala 16 godina. Svaku večer bi se nalazili, i baka bi nam pričala strašne priče (to zato što tu baš i nije bilo disca, hehe). Sve priče su bile poprilično strašne, ali jedne se sjećam najviše, jer sam je upravo i doživjela!
Ja nisam vjerovala u njene priče, znala sam da jest bilo nešto, ali da se to sve preuveličalo. Ispričala mi je priču... 300-tinjak metara od naselja nalazi se glavna cesta. Iz te glavne ceste ima puteljak, jako uzak no dovoljno širok da prođe automobil. Okolo toga nalazi se šuma. Tim puteljkom nitko nije išao, jer jednostavno taj puteljak ne vodi nigdje. Nešto kao slijepa ulica. Baka je rekla da od njene prijateljice nećakinja je išla u to selo. No umjesto da je skrenula na cestu za selo, ona je skrenula u taj puteljak. Vozila se sama u auto. U vožnji je nestao signal za radio. No nije joj bilo čudno to. Odjednom je iza auta ugledala svjetlost. Mislila je da je to nekakav automobil, no pogledala je bolje, i slika se izjasnila. Za njom je išla žena duge crne kose, i u dugoj crnoj haljini. Nije joj vidjela noge, tako da nije znala je li lebdi ili što već. Užasno se prestravila i naglo zakočila auto. Prikaza je nestala. Vidjela je da je kraj puteljka, odnosno da je pogriješila put do sela. Nije znala što će od sebe, i vozila je unazad sve do ceste. Nije vidjela tu ženu dok se vraćala unazad, no nije ni gledala jer ju nije htjela opet vidjet.
Ja i moja sestrična koja ima auto odlučile smo to provjerit. Vozile smo se znači tim puteljkom. Sve je bilo smireno, i već smo se pomislile vratit, no onda je radio prestao svirati. Povikala sam sestrični -Vraćaj se unazad!-
Ona se takvih stvari nije bojala i nasmiješila se i rekla - Kad smo već tu, idemo do kraja!
Ja sam zatvorila oči. Nekoliko sekunda smo se vozile, a ona je rekla - Ne otvaraj oči!
Ja ovako znatiželjna, otvorila oči, svjetlost se lako mogla zamijetit, bliještala je u očima. A onda kad se razjasnila crnokosa žena nas je pratila. Lupalo mi je srce kao ludo. A sestrična je odmah krenula unazad. No žena je nestala. Dvije noći ja i ona nismo spavale. Drugi nam nisu vjerovali, i sad znam kako je ljudima kojima ne vjeruju.
No treću noć sam zaspala. Pošto su mi već dva puta duhovi došli u san, došla mi je i ta žena. Govorila mi je svoju priču. Jasno se sjećam priče. Nisam vidjela njen lik koji mi to priča, već neke nejasne prizore, ma snove je ne moguće objasnit. I ona mi je rekla da je upravo na tom mjestu silovao i ubio njen rođak koji joj je ponudio prijevoz.
Samo me je moja majka razumjela i shvatila kad sam joj to pričala. Ona je vidovnjakinja i razumije se u to,a i sama je doživjela takve stvari. 100% sam sigurna da mi nećete vjerovati, no mene i ne briga, ja znam da se to dogodilo, i ne bi takvu stvar nikome poželjela!

Jojjjj ne znam sta mi bi pa kliknu na onu temu strasne price! Jojjjjj
[Vrh] Go down
Tanny-chan
Tecna admin
Tecna admin

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 11:16 pm

Ma,ja vam tu neću niš proćitat,+ ja sam još doma sama sad i marak je

Meriima
Roxy
Roxy

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 11:37 pm

oooooo da!
i ja se bojim tako čitati kada je mrak, emina spava ili je nema, a roditelja nema, uhhh ja zadnja uvijek zaspem...

Frenkie <3
[Vrh] Go down
Tanny-chan
Tecna admin
Tecna admin

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   pet pro 26, 2008 11:50 pm

Vi ste skroz pretijerali,bez uvrede al je istina

Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:17 am

ko je pretjerao tatjana?
[Vrh] Go down
Meriima
Roxy
Roxy

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:18 am

ma znam ali to je tema! LoL!
ZONA SUMRAKA:
Crni šešir:
Zima je u moje mjesto donijela snijeg, a s njim i dosadu. Te subote moji su roditelji otišli k svojim starim prijateljima što su se netom vratili iz Amerike i bilo je jasno da neće doći kući dok ne protresu sve uspomene. Tako smo ja i moje dvije sestre već oko 13 sati imale cijelu kuću samo za sebe. Ipak, odlučili smo da dan nećemo provesti gledajući filmove, nego smo pozvali još jednog rođaka i prijateljicu da nam se pridruže. Moj rođak se dosjetio jedne igre:
"Ugasimo sva svjetla i skrivajmo se dok nas jedno od nas traži!"
Igra mi se na početku učinila djetinjastom, ali da ne budem party brejker, pristao sam. Super smo se zabavljali. Kako imamo kuću na dva kata, nikad se nismo morali skrivati na ista mjesta. Mogli smo se i maskirati, mjenjati odjeću, imitirati nekog drugog... Sve samo da nas tragač ne prepozna. Kad je na mene došao red da tražim skrivene, izbrojao sam do 120 i krenuo u potragu. Prvo sam otišao na kat, ali ubrzo sam shvatio da sam pogriješio, jer u koju god bih sobu zavirio, vladala bi jeziiva tišina. Najednom je tu tišinu pokvarilo škripanje u ostavi, koja je bila prepuna pauka, stare odjeće, boca, kutija,.... Otvorivši vrata, pogledao sam u lijevi kut, gdje me dočekao neočekivani prizor. Vidio sam obrise visokog čovjeka u kožnom ogrtaču sa crnim šeširom. Iprva sam mislio da je to neko od skrivača pa sam pojurio i hitro ga uhvatio za ruku, no odmah sam osjetio njegovu mrtvačku hladnoču i njegove naborane ruke. Zaniijemio sam, koljena su mi se zatresla i uspio sam se samo nasloniti na hladni zid i posmatrati "čovjeka u crnom" koji je projurio iz ostave.
Nikomu nisam ništa rekao i nastavili smo igru....
Nakon nekoliko mjeseci, prilikom sezonskog čišćenja, sestra i ja dobili smo zadatak da očistimo ostavu. Sve je bilo OK dok u lijevom kutku nismo pronašli crni šešir od "čovjeka u crnom". Brrrrrrrr...."

Nadam se da je barem malo bilo jezivo…

Frenkie <3
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:35 am

Krvava Meri je duh koji se pojavljuje u ogledalu nakon sto se njeno ime izgovori 3 puta. Cesto se ova igra igra na zurkama. Vecina ljudi koji su upoznati sa ovom legendom se zaustave pre nego sto izgovore ime poslednji put.

U nekim verzijama, ime duha je drugacije kao i broj koliko puta ime mora biti izgovoreno. Kao ime duha spominju se Black Agnes ili Hell Mary.

Igra ide ovako: Stane se ispred ogledala u zamracenoj sobi. Ime Krvave Meri se izgovori 3 puta nakon cega se njen lik pojavljuje u ogledalu. U nekim verzijama dozivanje Meri moze uspeti: samo u ponoc, za vreme punog meseca, onaj ko je doziva mora se vrteti u krug, njeno ime se mora izgovoriti 13 puta i pritom se mora drzati upaljena sveca.

U nekim verzijama, Meri je duh majke, cesto udovice, koja je ubila svoju decu. Takodje u nekim verzijama, Meri je duh mlade majke cija je beba ukradena. Ona je zatim poludela od bola i na kraju se ubila. Tada osoba koja priziva Meri mora reci: "Krvava Meri, ubio sam tvog sina." ili "Krvava Meri, ubio sam tvoju bebu."

Postoji i verzija price u kojoj se duh naziva Mary Worth. U ovoj verziji Meri je greskom optuzena da je ubila svoju decu. Prizivac mora izgovoriti reci: "Verujem u Meri Worth."

Ove igre su cesto test hrabrosti za onog ko je odredjen da priziva duha. Po legendi, Krvava Meri ce posle prizivanja ubiti onoga ko ju je prizvao. ubistvo je uvek opisano kao prilicno nasilno: Meri ce prizivacu iskopati oci, dovesti je do ludila ili je cak uvuci u ogledalo.

U nekim legendam, osoba koja je priziva, ne sme gledati direktno u Meri. Meri se pojavljuje iza prizivaca, pa je ta osoba moze gledati samo preko ogledala. Tada ce Meri toj osobi otkriti buducnost, posebno detalje vezane za brak i decu.

Mnogi veruju da je Krvava Meri povezana sa engleskom kraljicom Meri I. Ona je u istoriji poznata kao Krvava Meri. Kraljica je imala mnogo dece (17-oro), ali su sva umrla jos u detinjstvu. Po verovanjima, Meri je izludela zbog gubitka dece.

Krvava Meri se spominje u filmovima, crtanim filmovima i serijama. Sam ritual prizivanja je uzet za slicna prizivanja likova. Npr: Kendimen (Candyman) ili Bitldjus (Beetlejuice).
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:40 am

Ovo sam takodje procitao na jednom forumu. Prica je prilicno luda, procitajte...

Devojci je ovo ispricala majka:

Kada je bila mladja, odlucila je da sa najboljom drugaricom priziva duhove. Namestile su case, slova i sve kako su cule da treba. Odlucile su da dozivaju njenog dedu. U tom trenutku dok su one dozivale duha, u jednoj od susednih soba je spavala njena baba. Devojke su pocele sa prizivanje... Odjednom je u sobu uletela baba i pocela da vice da prestanu sa tim sto rade, iako zena nije ni znala sta je u pitanju. Uglavnom, kada su one prekinule, baba im je rekla da je sanjala san u kome joj se javio muz, deda kojeg su devojke dozivale, i rekao joj da ode i kaze da ga ostave na miru, da ga ne uznemiravaju vise. Baba se odmah probudila i dosla kod devojaka i prekinula ih.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:42 am

Jedan covek je odlucio da sagradi kucu i unajmio je nekoliko dobrih majstora koji su ubrzo dosli sa ekipom radnika i poceli gradnju. Majstori su dugo radili i u dogovoreno vreme su zavrsili kucu. Ali covek je iz nekog razloga odbio da im isplati ostatak novca... Majstori su sve pokusavali, ali on nije hteo da plati.

Zbog toga je jedan do glavnih majstora otisao na obliznje groblje, izvukao ekser iz krsta koji je bio na grobu nekog deteta i zakucao ga u gredu na tavanu kuce. Majstori su zatim otisli i vise nisu trazili novac.

Covek se ubrzo uselio u novu kucu. Ali od prve veceri, kada bi legao da spava, kasno nocu bi poceli da se cuju krici i plac deteta. Covek je pokusavao da se otarasi te pojave, ali mu nije uspevalo. Na kraju je odlucio da proda kucu.

Kucu je kupio covek koji se tek doselio u grad. Isplatio je sav novac prethodnom valsniku i uselio se. Ali njegove muke tek tada pocinju. Svake veceri, kasno nocu, poceli bi plac i krici deteta. Covek je pretrazivao kucu, ali nista nije nasao. Na kraju je pokusao da razgovara sa starim vlasnikom, a posto ni to nije pomoglo, odlucio je da sazna sve o kuci. Posle duge potrage uspeo je da pronadje jednog majstora koji je radio na izgradnji, a on ga je uputio na glavnog majstora. Kada je glavni majstor cuo o cemu se radi, zatrazio je od novog valsnika da mu isplati novac koji mu duguje stari vlasnik za izgradnju. Covek je na kraju to i ucinio. Majstor je tada otisao na tavan, izvadio ekser i vratio ga na krst odakle je i uzet.

Od te noci, prestali su krici i plac deteta.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   sub pro 27, 2008 11:47 am

Tokom rata jedan vojnik je pisao majci svake nedelje kako bi znala da je dobro i da je ziv. Jedne nedelje pismo nije stiglo i majka je pocela da brine. Posle par dana dobila je pismo od vojske u kome je obavestavaju da je njen sin zarobljen od strane neprijatelja. Sa mnogo drugih vojnika se nalazio u kampu ratnih zarobljenika. Posle nekoliko nedelja, napokon je dobila pismo od sina: " Draga mama, nemoj da brines zbog mene. Ovde se dobro odnose prema nama. Bicu pusten odmah po zavrsetku rata. Pobrini se da mali Tedi dobije markicu za njegovu kolekciju. Voli te tvoj sin". Zena je bila presrecna, ali i zbunjena jer nije znala ko je "Mali Tedi". Odlucila je da skine markicu i pogleda je. Kada je to i uradila, nasla je sitno napisane reci na pozadini markice: "Odsekli su mi noge".

Ovo je jedna od starijih urbanih legendi. Popularna je tokom svakog Americkog rata, a posebno je bila popularna za vreme rata u Vijetnamu.

Ja nisam shvatio pricu
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pišite,.....   Today at 4:54 am

[Vrh] Go down

Pišite,.....
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next