Winx club croatian forum
Hej! Jesi li winx fan? Ako jesi regaj se i uživaj s nama u winx svijetu!
Ako ako već jesi član foruma log-inaj se i pročitaj nove postove Wink
Winx club croatian forum

Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

Share | 

Čudan san

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Edna
Tecna
Tecna

Female Broj postova : 223
Naj winx: :
WinX rpg: : Bloom
Reputacija: : 5
Registration date : 03.01.2009

PostajNaslov: Čudan san   uto ruj 08, 2009 5:58 pm

Sinoć sam sanjala da sam krenula u školu, u istoj odjeći koju sam i u stvarnosti našla za sutradan, svijetloplavim hlačama sa izgužvanim dijelom napirijed, ljubičastu majicu sa svijetloljubičastim rukavima dugih rukava, sa natpisom ljubičastim slovima Rodeo park, i svijetloplavu duksericu tanku, bez kape. U snu mi je zazvonila budilica(sve je ovo dio mog sna). Ustala sam, umila se, oprala zube,počešljala kosu, svezala ju u rep roze sjajnom gumicom, pa se obukla.Uzela sam svoju maslinasto-zelenu torbu na jedno rame, veliku, sa plavim slovima napisam On star, a ispod plava zvijezda. Sišla sam dole.Obula sam roze i smeđe čarape do koljena, pa ušla u dnevnu sobu. Seka već bijaše u školi, a otac na poslu, otišli su u 5, a Disu,moju malu seku, mama je odvela strini. I mama je bila u dnevnom, pravila je kosu, već je bila spremna da ode. Jesili se naspavala Dino? pitala je moja mama, dajući mi šolju Nesquika. Pa, jesam mama, odgovorila sam. Pogledala sam na sat. Bilo je deset do šest. Ja idem na posao, rekla je mama. Ti se spremi za školu. Hoću mama, rekla sam. Sretno na poslu. Poljubila sam ju. Ćao, reče ona, i mahnu mi. Ćao, rekoh, mašući joj, dok mi je u ruci bio Nesquik. Kada je mama otišla, ja sam oprala zube, oprala šolju, pa podigla posteljinu. Zatim sam zategnula. Pa sam uzela novac za užinu. Kada sam pogledala na sat, zamalo sam se prestravila. Već je pola sedam!!! affraid (kod nas autobus kreće u pola sedam). Sjurila sam se niz stepenice brzo kao nikada u životu. Na brzinu sam obula roze i bijele patike,pa kao munja istrčala na kapiju. Kako živim na selu, autobuska stanica nam je na drugoj strani, kod trgovine. Vidjela sam bijeli autobus na dva sprata kako odlazi, a iz njega mi maše Envera, moja najbolja prijateljica, a ostali mi se keže jer sam zakasnila. Gdje ću, šta ću, krenem ja pješke. Na pola puta do škole, u koju ja idem, pred mene izađe pogodite ko? Bloom! Shocked Izbila je iz plave ruže, transformirana u belivix. Zdravo djevojko, rekla je, smiješeći mi se. Z..dr..avo...promucala sam.Ona me je tako neko vrijeme gledala Smile , a ja sam se ukipila, buljeći u nju. Shocked . Protraljala sam oči. Dali sa...sa...njam? upitala sam ju. Ne, nesanjaš rekla je. Ja sam Bloom, vila Zmajeve vatre iz Alfie, princeza Domina, planete u univerzumu. Drago mi je.Pruži mi ruku bijelu kao snijeg. A...j..ja...s...sam...Edina, zamucala sam, blijeda kao kreč, pružajući joj blijedu ruku. I...meni...j...je...drago, rekla sam, sasvim tiho, gledajući u pod. Dat ću ti ovo, rekla je, i stavila mi na vrat jednu ogrlicu, dok sam ja još gledala u pod. Tada se okrenula oko sebe, i u plavoj svjetlosti nestala. Šta se događa samnom? pitala sam se, koračajući prema školi. Dobar dan, nastavnice rekla sam nastavnici Mersiji, koja je naslonjena stajala ispred jedne šipke od ograde. Dobar dan Edina, rekla mi je. Šta je? Što si tako problijedila, kao da si duha vidjela, rekla je ona. Ma, pustite to, rekla sam. Jutros sam nešto rano ustala, pa se nisam dobro naspavala. Ubuduće se naspavaj, rekla je. Hoću, hvala na savjetu, nastavnice rekla sam. Potom sam ušla na velika vrata, i pošla prema hodniku. Tamo nije bilo dežurnog učenika, a sat je pokazivao tačno 7 sati. Ušla sam u svoju učionicu, VII-1.Gdje si Dino? Šta ima? Sa čim si došla? pitala me Envera, okrenuvši se, jer je sjedila ispred mene, u prvoj klupi, od vrata, a ja sa Hadžirom u drugoj. Do...š...la... s...am...pje..še..., jedva sam uspjela da promucam. Kraj mene mi je Hadžira, prijateljica sa kojom sam sjedila pisala pismo, sa flomasterima. Njena je pernica već bila na klupi, i sve spremno za Bosanski jezik, Čitanka, Naš jezik, i sveska, a kraj toga otvorena pernica, i olovka, i gumica. Amra, naša prijateljica koja je sjedila sa Enverom, spavala je, podlaktivši se na Čitanci. Sleep Draga Dino, kako te noge nisu zabolile? pitala je. I što mucaš? Ti to nikad neradiš. I što si tako blijeda? Kao da si duha vidila! M...ma...En...ve...mo...ja, t...to...m...i..j..e o...d ne...sp...av..nja, rekla sam. Ima još, napisat ću kasnije.
[Vrh] Go down
Marichuy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 1657
WinX rpg: : Rosita
Reputacija: : 7
Registration date : 14.10.2008

PostajNaslov: Re: Čudan san   uto ruj 08, 2009 8:24 pm

Aj požuri!Jedva čekam nastavak!
[Vrh] Go down
Edna
Tecna
Tecna

PostajNaslov: Re: Čudan san   sri ruj 09, 2009 3:40 pm

Evo nastavka!
Skinula sam duksericu, i stavila ju na naslon stolice. Iz torbe sam izvadila Čitanku, Naš jezik, i svesku iz Bosanskog, a zatim i pernicu, iz koje sam izvadila olovku i gumicu. Hadžira je gurnula pismo na moju stranu klupe. Pisalo je:
Hoćeš li se dopisivat?zaokruži: ispod
Da ili Ne. Zaokružila sam Da, i ispod napisala nakon Bosanskog. Amra i dalje hrče. Sleep Probudi ju Nadir, udarivši ju nogom u stomak. Opsovala mu je nešto ružno. Zatim je zvonilo, i ušla je nastavnica Rabija. Ustali smo. Dobar dan, djeco rekla je. Dobar dan, nastavnice rekli smo, stajeći. Edina, kakav ti je to lančić? pitala me. A to? upitala sam. Ma, to mi je od mame, rekla sam, i sama se stideći svoje laži, gledajući u pod. Nisam htjela lagati nastavnicu, ali nisam joj mogla reći da mi ga je dala vila, zar ne?
[Vrh] Go down
AsianMelody
Roxy
Roxy

Female Broj postova : 2216
WinX rpg: : Rachel
Reputacija: : 9
Registration date : 27.01.2009

PostajNaslov: Re: Čudan san   sri ruj 09, 2009 3:52 pm

wow extra san

[Vrh] Go down
http://winxclubserbian.forumotion.net
Edna
Tecna
Tecna

PostajNaslov: Re: Čudan san   sri ruj 09, 2009 4:59 pm

Sjeli smo. Hej Edina, pita te Nadir da se zabavljate! povika Eldin. Marš! povikala sam, i udarila ga Čitankom po glavi tako jako, da se cijeli čas držao za glavu. Tako mu i treba, pomislila sam pobjedonosno u sebi.Nakon časa, Hadžira mi gurnu papirić. Pisalo je:
Zašto ti svijetli prijesak na lančiću? O čemu ti to? pitala sam ju. Pogledaj, rekla je. Pogledala sam privjesak lančića. Bio je ljubičast, i okrugao. Isijavao je ljubičastu svjetlost, a lanac na kojem je bio bio je srebrn. Kako to? pitala sam se. :confused: Poslije odmora, bio je Njemački. Lančić se ugasio, ali se na času ponovo upalio. Sakrila sam ga pod majicu. Poslije časa me zvala mama. Ćao mama, rekla sam. Ćao Dino,rekla je. Doći ću poslije tebe. Nađi sebi...kakva je to galama? upita ona, jer je očito čula kako Ilvana viče: Šta ti je to Edina? Lampa? I ostale koji se smiju. gigle smiling Nisu se smijali samo Eldin, koji od bola nije ni mogao, Envera, Hadžira i Amra. Ma, ništa mama, rekla sam, i prekinula vezu. Udarila sam Ilvanu knjigom u stomak. Više mi se nisu smjeli smijati.To jutro kao da sam bila jača, osjećala sam se jače odkad mi je Bloom dala onaj lančić. Kao da sam dobila neku moć. Prozori su bili otvoreni, vjetar je duvao, a lančić je zračio ljubičastim zrakama u obliku krugova. Dino, zar tebi nije zima? upita me Envera, jer sam ja jedina bila u majici dugih rukava, a ostali su oblačili dukserice. Ne, nimalo rekla sam, a kosu mi podizao vjetar. Pustila sam kosu,počešljala ju pred ogledalcem koje sam ponijela u torbi sa bijelim češljem,i ponovo ju svezala u rep, jer je bila razbucana. Vratila sam ogledalce i češalj u torbu. Sljedeći čas nam je bila Biologija. Lančić je non-stop svijetlio. Poslije smo trebali imati Tizo,ali nastavnika Fuada nije bilo, pa smo ranije krenuli kući. Na autobuskoj stanici mi se pojavi na lančiću poruka, pisana velikim, zelenim slovima:
Draga Edina, ti si vila vjetra. Mi smo u ćelijama, u Valtorovoj pećini. Ako nas spasiš, dobit ćeš Charmix, i bit ćeš prva vila koja je došla u Alfiu, a već ima Charmix.Mali savjet:
Da bi došla do nas, moraš se transformirati, i uzletjeti. Udahni,sklopi oči,i skupi svu snagu. Mi ćemo ti pomagati preko ovog lančića. Winx club. Možeš ti to Dino, hrabrila sam se u sebi. Udahnula sam, sklopila oči, i smognula sve snage. Odjednom me ponio val ljubičaste energije u zrak. Dobila sam ljubičastu mini suknju, ljubičastu majicu na jedno rame sa žutim bedžem na kaišu na sredini, a kosa mi bijaše povezana žutom gumicom.Na ušima mi ljubičaste Hoops naušnice,a na vratu mi onaj isti lančić. Iza su mi bila ljubičasta krila, unutra žuti krugovi, sa krajevima u obliku srca. A uz nogu mi idu sve do koljena vrpce od ljubičastih sandala sa žutim dragim kamenom u sredini.Na lančiću mi se iscrta karta svemira, i zelena strelica koja pokazuje malu, žutu planetu. Torba mi ostala na podu. Envera, molim te, odnesi moju torbu kući, rekla sam, i uzletjela. Tako sam preletjela našu planetu, i uletjela u svemir. Vidjela sam žutu planetu, i poletjela k njoj. Sada mi se pojavi plan planete, i jedna zgrada na samom kraju glavnog grada, koju pokazuje zelena strelica. Uletjela sam unutra. Bilo je strašno mračno. Ja se bojim mraka, sjetila sam se. Hajde, možeš ti to, hrabrila sam se,letjeći, a lančić zasvijetli,osvjetljavajući mi put ljubičastom svjetlošću. Letjela sam niz mračni hodnik, a na lančiću sam bila prikazana kao mala, ljubičasta tačkica koja ide kroz tamu. Na kraju mog puta, pored crnog zida, ugledala sam Winxice, zatvorene u ćelije kao u mojoj priči Zabava u dvorcu. Bloom je bila prva označena plavom tačkicom, Flora druga označena roze tačkicom,Stella treća označena žutom tačkicom, Musa četvrta označena crvenom tačkicom, Tecna peta, označena kao ja ljubičastom tačkicom, Layla šesta, označena zelenom tačkicom, i Roxy sedma, označena svijetloroze tačkicom. Ispred njihovih ćelija bile su četiri crne tačkice, čarobnjaci. Ja sam doletjela tamo.Čarobnjaci su pokušavali oteti od Roxy moć.Upomoć! vikala je bezpomoćno. Ostavite ju! povikala sam. Oni se okrenu, i pogledaju me, a Roxy, koju su magijom podigli, padne na pod, zajedno sa moći u tijelu, kada rastave ruke. Edina! povika Bloom. Znala sam da ćeš doći. Oni se počnu smijati. muhahahahahah Tu vi malu glupaču spominjete cijelo vrijeme? Ona će vas spasiti? Prosto su se valjali od smijeha. Naprijed Edina, reče Flora. Mi vjerujemo u tebe. Neću vas iznevjeriti, obećah ja. Izvući ću vas odatle.Ja ih otpuhnu, i sveza. Zatim ih otpuha iz pećine. Zatim oslobodi Winxice. Bravo Edina, reče Bloom. Bila si stvano hrabra. Ja padnem na koljena u dnevnoj odjeći. Ustanem, i stresem hlače. Hvala Bloom, rekoh ja. Na majici mi, na mjestu srca, zasja ljubičasto srce sa dva žuta u sredini. Ja sam dobila Enchantix! Juhhhuuuu! povikala sam sva sretna, a na licu mi veeeeeeliki osmijeh. Very Happy Skakutala sam po pećini, a one su me gledale, nasmiješene. Smile Potom sam se sa svakom(ponovo) upoznala, rukovala se, pa se moram morala krenuti. Transformirala sam se. Charmix! povikala sam. Na grudima mi se ponovo stvori ljubičasto srce sa dva žuta u sredini, a dole lijepa, ljubičasta okrugla torbica na žutoj traci. Zbogom! rekla sam, i mahnula im. Da, i zapamti, reče Bloom na rastanku. Ti samo vjeruj u sebe, vodi teške bitke, i jednog ćeš dana biti vila sa belivixom kao mi. Hvala vam, rekla sam, i izletjela iz pećine. Vratila sam se kući, na Zemlju. Kasnije, kada se mama vratila, ispričala sam joj o lančiću i o svojoj moći. Naravno, pustila me da idem u Alfiu. Pitala sam i oca, a ni on mi nije to branio. Sutradan sam ponijela kofer, krenula u Alfiu u ljubičastoj suknjici, ljubičastoj majici bez rukava, i ljubičastim cipelicama. Oprostila sam se od roditelja i sestara, transformirala se,stavila charmix, i poletjela. Bloom,jesili tu? pitala sam u lančić.Bloom se pojavila. Da, tu sam, rekla je. Za šta ti trebam? Pokaži mi gdje je Alfia, rekla sam. Nema problema, reče ona, i pokaza kartu. Na njoj je ucrtana karta svemira, i velika, roze planeta koju je pokazivala zelena strelica. Poletjela sam tamo. Zatim se pojavila Alfia. Pred Alfiom sam vidjela Selmu,Elmu, Katju, Aminu i Jelenu, koje sam, za pravo čudo, prepoznala. To ste vi? upitala sam. Da, odgovorila je Katja. Dopisivale smo se na forumu. Smile Ja imam moć zraka, Jelena ima moć zvijezda, Selma moć ljubavi, Elma moć snova, a Amina moć vode.A ja imam moć vjetra, rekla sam. Tako smo se mi udružile u Felix club. Sobe su nam bile jedna kraj druge. Ja sam bila sa Jelenom, Katja sa Elmom, a Amina je bila sa Selmom. Dobro smo se slagale. A pogodite šta? Svi dječaci na forumu su bili majstori magije! Tada mi je u stvarnosti zazvonila budilica, i ja sam ustala. To je kraj mog veeeoma čudnog sna.
Kraj
[Vrh] Go down
Marichuy
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 1657
WinX rpg: : Rosita
Reputacija: : 7
Registration date : 14.10.2008

PostajNaslov: Re: Čudan san   sri ruj 09, 2009 7:50 pm

Čudnog ali predivnog sna.Joj a zake ja niš takvog ne sanjam?
[Vrh] Go down
Edna
Tecna
Tecna

PostajNaslov: Re: Čudan san   pet ruj 11, 2009 8:51 pm

Hvala. Smile
[Vrh] Go down
RoCk StAr
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 1658
WinX rpg: : Dulce Maria
Reputacija: : 17
Registration date : 26.02.2009

PostajNaslov: Re: Čudan san   pet ruj 11, 2009 9:09 pm

WOW..super jee!!!
pljesak pljesak pljesak pljesak

Tecna
Tecna

PostajNaslov: Re: Čudan san   sub ruj 12, 2009 8:50 pm

Hvala Adelisa.
[Vrh] Go down
PrashkaPixieLott
Moderator
Moderator

Female Broj postova : 2240
WinX rpg: : ~Salina~
Reputacija: : 24
Registration date : 19.12.2008

PostajNaslov: Re: Čudan san   ned ruj 13, 2009 9:07 pm

Odlicno.Da sam ti ja nastavnica Bosanskog jezika dala bi ti 100 za ovaj rad

By me

[Vrh] Go down
http://bratz-girls.forumotion.net
Edna
Tecna
Tecna

PostajNaslov: Re: Čudan san   uto ruj 15, 2009 3:54 pm

Hvala puno. Smile
[Vrh] Go down
BloomPower
Stella
Stella

Broj postova : 54
Reputacija: : 0
Registration date : 20.09.2009

PostajNaslov: Re: Čudan san   čet lis 01, 2009 8:01 pm

Marichuy je napisao/la:
Čudnog ali predivnog sna.Joj a zake ja niš takvog ne sanjam?
[Vrh] Go down
Tanny-chan
Tecna admin
Tecna admin

Female Broj postova : 5535
WinX rpg: : Musa, Tecna, Ajla, Jadranka, Marina, Wizgiz, Griselda
Reputacija: : 15
Registration date : 29.08.2008

PostajNaslov: Re: Čudan san   čet lis 01, 2009 8:07 pm

zato kaj bi se preplašila ko ja,ja sam isto to sanjala ali ja sam bila doma sa sestro i odjenom stvori nam se vanzemaljac...neću dalje pričat jer ću umrijet od straha XD

Sponsored content

PostajNaslov: Re: Čudan san   Today at 6:55 pm

[Vrh] Go down

Čudan san
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.